About Us


 

                                                                                                                                                          Czech             

About LadyVB Ltd. s.r.o


Founded in Newcastlewest in 1998, Ladyvb is a fashion lover’s dream stocking a treasure trove of labels and accessories to provide clients with cutting edge fashion at affordable prices.  Ladyvb stays one step ahead of the competition by constantly sourcing sassy new labels while expertly catering for a wide audience ranging in age from 18 to 50. 

Ladyvb explains “We serve a large area with customers scattered throughout Limerick, Cork and Kerry in the south of Ireland and as far east as the Czech Republic. We sell all over Europe and are truly international. Our customer base is very loyal – many of them have been coming to us since 1998!  Because our focus is very customer oriented, we realised the need to offer our customers the option of browsing our fashions at home in their own time.  So far we have had a great response and customers are really happy that we are making our range available to them at the touch of a button”.

Ladyvb offers the ultimate fusion of fashion and style stocking some of the hottest labels available from the quirky, vintage-inspired Virgos Lounge range to the dainty yet sophisticated Jones & Jones label.  So whether you’re looking for flirty dresses, casual daywear or stylishly sleek eveningwear, Ladyvb has it all!  Not to mention a superb range of jeans, bags, jewellery and shoes to help you work the latest trends without breaking the bank!

Ladyvb is a must-visit destination for savvy, discerning fashion lovers who will be inspired and seduced by its distinctive and eclectic collection of labels and statement accessories/ so go online now and step into Summer with our fabulous clothing and statement accessories

 

O NÁS

 

 

O společnosti LadyVB Ltd. s.r.o

 

 

Společnost Ladyvb byla založena v roce 1998 v městečku Newcastle s cílem poskytovat klientům špičkovou módu za přijatelné ceny. Ladyvb představuje pro milovníky módy sen plný pokladů v podobě obchodních značek a doplňků. Tím, že společnost Ladyvb stále získává elegantní nové značky pro širokou veřejnost ve věku 18 až 50 let, zůstává vždy krok napřed před konkurencí.

 

 

Ladyvb vysvětluje: „Zboží doručujeme zákazníkům rozptýleným po širokém okolí od Limericku, přes Cork, Kerry na jihu Irska a dále na východ až do České Republiky. Jsme mezinárodní společností s prodejem po celé Evropě. Naše zákaznická základna je velice loajální – mnoho zákazníků u nás nakupuje již od roku 1998! Vzhledem k tomu, že se orientujeme především na zákazníka, uvědomili jsme si, že musíme zákazníkovi nabídnout možnost prohlížet si naši módu doma, ve svém volném čase. Prozatím jsme dostali vynikající odezvy a zákazníci jsou velmi spokojeni, že jsme naši nabídku zboží zpřístupnili pouhým stisknutím tlačítka“.

 

 

Ladyvb nabízí dokonalé spojení módy a stylu. V zásobách má některé z nejžhavějších dostupných značek, od osobitého, vintagem inspirovaného sortimentu značky Virgos Lounge, po delikátní, a přece vybrané kusy značky Jones & Jones. Takže pokud hledáte sexy šaty, neformální každodenní oblečení nebo elegantně uhlazený večerní oděv, vše najdete u Ladyvb! Není třeba zmiňovat ohromnou škálu džínů, kabelek, bižuterie a bot, které Vám pomohou dotvářet poslední módní trendy, aniž byste vyhráli v loterii!

 

 

Znalí a náročnější milovníci módy se nechají inspirovat a zlákat osobitou a rozmanitou kolekcí značek a stylových doplňků od Ladyvb. Proto naše stránky zkrátka musí navštívit/ takže zapněte internet a vkročte do léta s našimi báječnými oděvy a stylovými doplňky.